sobota 18. srpna 2012

Cestovní smash deník z dovolené

Cestovní smash deník z dovolené
Středa 15.8. 2012 
Původně jsem chystala článek o tom, jak chystám cestovní deník na dovolenou. Bohužel chaos, který předcházel odjezdu, mi zamíchal kartami a stihla jsem jen vyfotit prázdné stránky, připravené zachytit dojmy a události na dovolené.
A proto také dnes článek o vyplněném cestovním deníku. Jelikož jsem však před pár hodinami narychlo a téměř neplánovaně opustila civilizaci, nestačila jsem svůj smash deníček po návratu z dovolené vyfotit. Stihla jsem sotva vybalit, vyprat, navěsit na sušák, zabalit něco jiného a dodělat titulní stranu deníku.


Vzhledem k tomu, že jsme na dovolenou jeli autem, měla jsem omezený nárok na množství pomůcek k tvoření, které si můžu vzít sebou. Po velmi dlouhém a bolestivém uvažování, vybírání a zase odkládání jsem na hromádku odložila:
 • černý fix 0,1 mm
 • špičaté nůžky
 • obyčejnou tužku
 • gumu
 • lepidlo z DM
 • sadu písmenkových razítek
 • Distress Inkoust, odstín Walnut Stain
 • zip sáček s několika zbytky vzorovaných a jednobarevných papírů.

Vzala jsem to jako základ a zbytek dodělám doma. Na nadpisy a text mi to stačí, ozdoby dolepím po návratu. Jinak bych sebou musela táhnout krabici kytek, většinu svých Distressek a tunu razítek. Jenže to bych musela buď jet jiným autem a nebo si to všechno zabalit místo oblečení.
Další dilema bylo jak to převézt tak, aby to přežilo. Na igeliťáky si moc nepotrpím.
Pak mi ťuklo - mám plechových krabiček, že bych si je mohla sama závidět, tak to zkusím do nějaké napasovat. Nejlepší velikost měla plechová krabička Maggi, takže stužky opustily svůj příbytek a místo nich se pěkně naskládali všichni členové mé KPZetky. Viz obrázek.


Na dovolené jsem zjistila, že jednotlivá písmenka nadpisů se lepí rollerem hodně špatně a že skutečně netuším proč jsem nakonec nepřibalila Tombow, který jsem měla také na seznamu.
Také mě mrzelo, že jsem si nevzala nějaká razítka. I když už jsem něco málo měla předtiskáno, stejně bych je dost využila.
Večer co večer jsem byla poněkud chcíplá, ale statečně jsem zaznamenávala dojmy z celého dne. Nešlo zapisovat během dne - máme malé dítě, což vyžaduje dost pozornosti a maximum poskytnuté péče, a navíc - E. by se snažila zjistit, co to maminka kutí a chtěla by také dělat "písy písy." Rovněž zapisování čerstvých zážitků při hřebenové túře ve dvou tisících metrech a sedmi stupních Celsia není úplně ideální okamžik na vysedávání na kameni zahleděná do sebe a přemýšlející jak nejlépe formulovat krásu uběhlých chvil.
Úterý 21.8. 2012
Tak tady to je. Po dovolené jsem vlepila i dvě fotky, ještě jedna mi chybí - bůhvíproč jsem ji zapomněla do fotolabu poslat.
Malá ochutnávka...
(nedodělaná titulka)Na svázání jsem použila knihařské kroužky, bílé nebo krémové čtvrtky a samozřejmě Distressky. Mám ráda barevný podklad. Mou nejoblíbenější barvičkou je Pumice Stone - kromě toho že jsem ji použila nejčastěji svědčí o její oblibě i to, že už skoro nebarví (a to ji mám půl roku) a blendovací polštářek je také úplně zmasakrovaný (jestli to takhle můžu napsat).


Díky za nakouknutí, přeji hezký večer a hlavně pohodový zbytek prázdnin, ať jste kdekoliv.
Limetka

3 komentáře:

 1. NÁDEHRA!!! Moc se mi líbí už ta první dvojstrana, jak to tam máš různě rozepsáno. Je to krásná vzpomínka :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj,můžu se zeptat,kde jsi sehnala ty knihařské kroužky? Myslím tím,jestli jsi je kupovala přes net nebo normálně v obchodě (jestli jsi je kupovala v obchodě,tak bych ti byla moc vděčná za typ,kde je v reálu koupit,protože marně běhám po městě a sháním je..) ? Předem díky za odpověď :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tess. : koupila jsem je u Aktijky na hurápapíru. Dívala jsem se teď do obchůdku a má tam, tak tan také mrkni. Hodně štěstí.

   Vymazat