středa 3. února 2016

Hurá Sketch! 2016

Na FB na mě náhodou vyskočila upoutávka Hurá Papíru, že se rozjíždí sketchová challenge. Takové sportovní tvoření třicítek...s mou účastí naposledy dva roky zpátky?
Proč ne, ve finále mě sketch často omezuje, protože při tvoření se mi často projekt vyvíjí jiným směrem kompozičně i technicky, než bylo zamýšleno na počátku, ale budiž :-) , aspoň trochu pohnu se seznamem "TO DO", který se týká právě třicítek :-) .
Tak jsem se pustila do prvního sketche, jak jinak než na poslední chvíli (no co, paní zapomněla, no!) a přesně jak říkám  - z clean-simple plánu se vyklubala stránka mixed media. Cesta jejího vzniku byla celkem veselá - úplně na začátku, den před odesláním, se mi na layout vylila sklenice s odstavenými štětci. Ještě že byla stránka natřená gessem a díky šťastné hvězdě, že se na topení 30 cm ode mě sušil ručník :-). Vzniklé jezero jsem bleskově zlikvidovala a jala se počítat ztráty ve vlastních řadách. Hm. Nedopadlo to špatně (nakonec), ale já jsem se stejně druhý den (když mladší dcera spala po O a starší koukala s manželem na Nema) rozhodla pro úplně jiné pozadí a začala úplně od nuly s čistým papírem a pixlou clear gessa. To bych asi ani nebyla já, nezkomplikovat si práci. Takže jsem v potu a krvi tvořila a tvořila, malá mezitím vstala, nasvačila se, přišla, utrhla mi kytičky z layoutu, kradla mi flitry a pak si šla hrát. Manžela jsem ve finále poslala ven na hřiště (se starší dcerou, sám by nešel) a fotila hotové dílo (první focení se událo asi o dvě hodiny dříve, přičemž po cca 50 pořízených fotkách jsem si všimla, že mi na stránce chybí nadpis a text, který se sketchi samozřejmě je předepsaný).
Další focení, za přítomnosti malého skřítka se obešlo téměř bez problémů - pouze mi dvakrát utrhla ty samé kytičky. Mezitím se zešeřilo, takže pokusy o narovnání zkroucené stránky, aby byla aspoň trochu fotogenická, jsem vzdala a fotila jsem ji tak jak byla, jako ve smrtelné křeči.
Trošku mám pocit, že mi to kompozičně ujíždí, ale jinak jsem celkem spokojená. A tu fotku si stejně scrapnu ještě jednou :-).

L.

Žádné komentáře:

Okomentovat